SOLUS registr dlužníků

Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

SMS výpis

Zapomněli jste včas uhradit své závazky a nejste si jistí, zda vaše osobní údaje nebyly předány do Registru FO? Chcete si ověřit, zda již byl záznam o vás z registru vymazán? Nejsnazší cestou k aktuálním informacím je pro fyzické osoby SMS výpis. Nutnou podmínkou pro zaslání SMS výpisu je získání unikátního osobního kódu SIN, který slouží k jednoznačné identifikaci žadatele.

 

Jak získat unikátní osobní kód SIN?

 

Pokud ještě svůj osobní kód SIN nemáte, můžete o něj požádat vyplněním Žádosti o přidělení kódu SIN pro následnou realizaci SMS výpisu (vpravo od tohoto textu)

 

SIN obdržíte poštou společně s přesným návodem pro zaslání SMS dotazu na adresu, kterou uvedete v elektronické žádosti. SIN si pečlivě uschovejte – díky němu můžete opakovaně podle potřeby získávat SMS výpisy během několika málo minut.

Služba SMS výpis je určena pouze pro fyzické osoby.

 

Cena za zaslání kódu SIN je uvedena v aktuálním ceníku.

 

 

Máte již svůj SIN? Požádejte ihned o SMS výpis


Na číslo 902 02 odešlete SMS zprávu ve tvaru SOLUSmezeraSIN. Místo SIN uveďte přidělený osmimístný osobní kód SIN (SMS má tedy například tvar SOLUS ABCDEFGH).

 

 

 

 

Aplikace SOLUS - SMS Výpis

 

Nebo využijte novou aplikaci pro mobilní telefony se systémem Android. Aplikace umí sama sestavit objednací SMS, přehledně zobrazit a uložit příchozí informace a pro uživatele, kteří si opakovaně ověřují své závazky, nabízí zajímavou cenu druhého a každého dalšího výpisu stáhněte zde:

 

 

google play  Odkaz pomocí QR kódu zde:qr aplikace


Z telefonního čísla 902 02 099 přijde SMS výpis zpět na váš mobilní telefon ve formě SMS zprávy nebo se uloží do archivu aplikace. Výpis obsahuje informaci o evidovaných záznamech v Registru FO. V rámci maximální bezpečnosti můžete využívat službu SMS výpis prostřednictvím kódu SIN jen z jednoho mobilního telefonního čísla. V případě potřeby změny tohoto telefonního čísla stačí kontaktovat Klientský servis sdružení SOLUS - po ověření SIN a čísla původního telefonu můžete bezplatně nastavit nové telefonní číslo.


SMS výpis má následující formální podobu:


dlužná částka_1, věřitel_1; dlužná částka_2; věřitel_2; ...; aktuálnost dat k [datum a čas]


Příklad 1): 0 Kc, Spolecnost1, s.r.o.; 14109 Kc, Spolecnost2, a.s.; aktualnost dat k 1.2.2010 11:02


Příklad 2): V soucasnosti pro Vas SIN v registru neni zadny zaznam (prislusne rodne cislo neni evidovano); aktualnost dat k 15.12.2013 16:30

 

Nulová dlužná částka v SMS výpisu znamená, že dlužná částka již byla uhrazena. Tato informace je v Registru FO uložena po dobu tří let od data úhrady dlužné částky po splatnosti. V případě, že se jedná o produkt "Telekomunikační poplatky, služba elektronických komunikací", kdy zdrojem předmětné informace je telekomunikační operátor, pak k automatickému výmazu dochází po jednom roce od data úhrady dlužné částky po splatnosti.


SMS výpis obsahuje:

 

  • údaje o aktuálních závazcích po splatnosti vedených v Registru FO o vaší osobě
  • informace o jednotlivých dlužných částkách u společností, které tyto dluhy evidují
  • datum a přesný čas, kdy byl výpis zhotoven

 

V samotném SMS výpisu není uveden žádný osobní údaj. Pro upřesnění okolnosti zařazení do Registru FO, či pro reklamaci takového zařazení, se uživatel musí obrátit na členskou společnost, která vaše údaje do Registru FO zařadila.


SMS výpis neobsahuje datum zaplacení dlužné částky po splatnosti, od něhož plyne tříletá lhůta pro automatický výmaz.


Zaslání SMS výpisu, který obsahuje informace o dluzích vlastníka kódu SIN k členům sdružení SOLUS, je zpoplatněno částkou (viz aktuální ceník).

 

Zažádat si o nový SMS výpis je možné až po šesti hodinách, které uplynuly od Vaší poslední SMS žádosti.

Tuto službu provozuje Společnost pro informační databáze, a.s. a technicky zajišťuje MEDIA SUPPORT s.r.o., Na Žertvách 132/24, 180 00 Praha 8, infolinka: 222 368 708.

Další informace na www.smsvypis.cz, www.platmobilem.cz
Tvorba webových stránek, Absolutus.cz