PŘESTĚHOVAL JSEM SE A ZŘEJMĚ JSEM NEZMĚNIL DORUČOVACÍ ADRESU.

06. 08. 2021

Otázka: „Přestěhoval jsem se a zřejmě jsem nezměnil doručovací adresu pro faktury a v platbách mám zmatek. Jak můžu ověřit, jestli jsem někde nezapomněl něco zaplatit?“

Odpověď:

Ve Vašem případě bych zcela jistě doporučil ověřit, zda nemáte neuhrazené závazky po splatnosti zapsané v registru SOLUS. Pokud jste zapomněl zaplatit nějakou splátku úvěru, hypotéky nebo fakturu za energii či telefon a nedostala se k Vám upomínka, je pravděpodobné, že po splnění pravidel Vás členská společnost sdružení SOLUS nahlásila do Registru fyzických osob.

Nicméně je potřeba pamatovat i na to, že do registrů SOLUS se zapisují pouze dluhy od 500 Kč, a to minimálně po dvou měsících, kdy není dluh uhrazen. To znamená, že se tam záznam neobjeví hned, je tedy lepší zkontrolovat registry alespoň dvakrát s odstupem alespoň tří měsíců. Nebo je preventivně kontrolovat pravidelně. Pokud se dluh dlouho neřeší, je možné, že dojde až na exekuci, a o případné exekuci je možné se dozvědět z Centrální evidence exekucí, kam soudní exekutoři podle vyhlášky zapisují záznamy o zahájení a průběhu exekuce.

Přesně pro tyto případy se hodí služba Nejsemdlužník.cz. Pomocí výpisu ze služby NejsemDlužník.cz můžete bez námahy získat výpis z Registrů sdružení SOLUS, Centrální evidence exekucí a dalších užitečných databází z pohodlí svého domova. Pro více informací o této službě navštivte webové stránky www.NejsemDluznik.cz.