VÝPIS Z REGISTRU SOLUS

13. 02. 2017

Otázka: „Co mám dělat, když chci zjistit, zda mám záznam v registrech SOLUS?“

Odpověď:
V případě, že budete chtít vědět, zda máte záznam v registrech SOLUS, tak musíte požádat o výpis Vašich osobních údajů zařazených do registrů zájmového sdružení právnických osob SOLUS.

O rychlý výpis z negativního Registru fyzických osob formou SMS můžete žádat na stránce žádost o SIN pro SMS výpis. SMS výpis je díky výhodné ceně vhodný i pro opakované ověřování. SMS výpis funguje na základě SIN kódu, který slouží jako identifikační kód Vaší osoby. Díky SIN kódu, který má neomezenou platnost můžete kdykoli přes SMS okamžitě zkontrolovat stav Vašich záznamů v Registru FO. SMS výpis se dá realizovat prostřednictvím aplikace SMS Výpis pro Android nebo iOS. Je třeba mít povolnou službu Premium SMS na Vašem mobilním telefonu.

Další cestou jak velmi rychle získat výpis je On-line výpis. On-line výpis funguje na základě jednorázových kódů, které uplatníte na webu. Jedná se o plnohodnotný výpis závazků po splatnosti. Může být doručen elektronickou formou přímo na Váš e-mail. Kód lze předat osobě, která má zájem ověřit si Vaše závazky, předáním osobu zmocníte k získání infromací o Vaší osobě.

Pokud máte zájem o kompletní papírový výpis z Registru fyzických osob, Pozitivního registru a případně Registru právnických osob a podnikatelů, pak můžete žádat na stránce žádost o papírový výpis.

Odpověď na žádost o informace je v souladu s § 20z odst. 13 zákona o ochraně spotřebitele zpoplatněna. Aktuální ceny služeb můžete nalézt v ceníku.

V seznamu členských společností najdete  členské společnosti, které mohou předávat při řádném plnění, ale i porušení smluvních podmínek osobní data klientů do registrů sdružení SOLUS.

Z našeho výpisu se dozvíte, zda-li pro Vaši osobu existuje v registrech zájmového sdružení právnických osob SOLUS záznam. Pokud ano, tak jaké osobní údaje jsou o Vás vedeny, informaci o existenci dluhu, případně jeho úhradě, závazky, jež jsou řádně ze strany klienta plněny v souladu se smluvními podmínkami a v neposlední řadě členskou společnost, která Vaše osobní údaje do registrů zařadila.