Air Bank a.s. vstupuje do sdružení SOLUS

Praha, 7. července 2011

Další bankovní společnost se rozhodla rozšířit řady členů sdružení SOLUS. Jeho 38. členem se stala Air Bank a.s., která nedávno získala bankovní licenci.

Air Bank začne nabízet své služby ve druhé polovině letošního roku, na přelomu září a října bude otvírat prvních osm až dvanáct poboček. Klientům nabídne především bankovní transakce a spořící účty, teprve později přidá úvěry a hypotéky. Přesto se již nyní intenzivně zabývá myšlenkou efektivního řízení rizik.

Ve sdružení SOLUS, které spravuje negativní registry klientských informací, je již 11 bank. Jedinou významnou bankou, která dosud členem sdružení SOLUS není, tak zůstává Česká spořitelna.

„Vzrůstající zájem o členství ve sdružení SOLUS je důkazem toho, že naše registry jsou nezbytným nástrojem pro řízení rizik, o který mají zájem nejen finanční instituce, ale i další společnosti z různých sektorů podnikání,“ říká Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.

Mezi 38 členy sdružení SOLUS je 17 nebankovních finančních společností, 11 bank, 3 stavební spořitelny, 4 telekomunikační operátoři, 2 energetické společnosti a 1 velkoobchodní řetězec. V letošním roce k negativním registrům SOLUS přibude i Pozitivní registr SOLUS.


V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

Miroslav Beneš
Benes Consulting Group s.r.o.
+420 603 174 347
miroslav.benes@benesgroup.cz