Do sdružení SOLUS vstoupila ZUNO BANK a Banco Popolare

Praha, 4. dubna 2011

Po necelém měsíci se počet členů ve sdružení SOLUS opět zvýšil, tentokrát z 35 na 37. Nejnovějšími členy se stala ZUNO BANK AG a Banco Popolare Česká republika, a.s., kteří tak rozšíří řady bankovních institucí ve sdružení SOLUS.

ZUNO BANK AG je součástí Raiffeisen Bank International a profiluje se jako online banka. Své služby nabízí již na Slovensku, kde je rovněž členem slovenského SOLUSu. V letošním roce se chystá vstoupit i na český bankovní trh.

„ZUNO do budoucna chystá nabídku půjček a kreditních karet, kterou chce oslovit různé skupiny klientů. Díky SOLUSu bude schvalování těchto úvěrů jednodušší a rychlejší, což ve výsledku ocení především zákazník. Členství v SOLUSu proto velmi vítáme, “ říká zástupkyně ZUNO BANK Pavla Renčínová.

Do sdružení SOLUS vstupuje rovněž Banco Popolare Česká republika, která je součástí jedné z největších a nejstarších italských bank Banco Popolare Gruppo Bancario.

„Banco Popolare vnímá členství v registru SOLUS jako další krok k eliminaci rizik při poskytování úvěrových produktů. Jsme přesvědčeni, že informace z registru pomohou v procesu ověřování bonity potenciálního klienta a jeho schopnosti dostát svým závazkům. U klientů, kteří mají své peníze uložené v naší bance, tím chceme i posílit vědomí, že jejich prostředky spravujeme zodpovědně a bezpečně,“ vysvětluje Gabriel Tkáč, PR manažer Banco Popolare.

Sdružení SOLUS, které aktuálně provozuje dva negativní klientské registry – Registr FO a Registr IČ, má tak už 37 členů, z toho 17 nebankovních finančních společností, 10 bank, 3 stavební spořitelny, 4 telekomunikační operátory, 2 energetické společnosti a 1 velkoobchodní řetězec. V letošním roce k negativním registrům SOLUS přibude i Pozitivní registr SOLUS.V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

Miroslav Beneš
Benes Consulting Group s.r.o.
+420 603 174 347
miroslav.benes@benesgroup.cz