Sdružení SOLUS již poskytlo přes 8.000 SMS výpisů z negativního registru

Praha, 30. srpna 2011

Sdružení SOLUS nabízí od února minulého roku službu SMS výpis, která umožňuje spotřebitelům získat snadno a rychle informaci o svých závazcích po splatnosti evidovaných v rámci Registru Fyzických osob Sdružení SOLUS. V posledních měsících posílá již více než 600 SMS výpisů měsíčně a klientů, kteří mají o tuto službu zájem, přibývá.

Již rok a půl umožňuje SOLUS spotřebitelům získat prostřednictvím služby SMS výpis informaci o tom, zda a co o nich registr dlužníků eviduje. Tyto informace mohou mít vliv na poskytnutí hypotéky, úvěru, leasingu či jiné služby u členských společností sdružení SOLUS. Službu lze využívat opakovaně a to kdekoliv v ČR. Odpověď spotřebitel obdrží do jedné minuty.

„Služba SMS výpis si již našla mezi spotřebiteli své příznivce a je stále populárnější, zejména pro svoji jednoduchost, rychlost a dostupnost,“ konstatuje Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS. Měsíčně sdružení SOLUS rozešle více než 600 SMS výpisů. Výhoda SMS výpisu je zřejmá, spotřebitel se informaci dozví rychleji a prakticky bez námahy. Služba je také oproti klasickému papírovému výpisu levnější, stojí 99 Kč a spotřebitel tak ušetří 110 Kč. Prvotní investice do získání SIN se tak spotřebiteli určitě vyplatí.

Nutnou podmínkou pro využívání služby SMS výpis je získání unikátního kódu „SIN“ (Solus Identification Number), který slouží k jednoznačné identifikaci spotřebitele a brání zneužití služby. Počet držitelů SIN se blíží počtu 20 tisíc, ti všichni mohou službu SMS výpis kdykoliv a kdekoliv využít. Jelikož je unikátní kód SIN přidělován vždy konkrétní osobě, musí si o něj spotřebitelé nejdříve zažádat. „Spotřebitelům nyní stačí pro získání SIN vyplnit na internetu online formulář. Nejpozději druhý pracovní den jim je odeslán na zvolenou adresu na dobírku a do vlastních rukou dopis obsahující SIN a návod k použití služby,“ uvedl Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.

A jak služba SMS výpis funguje? Spotřebitel nejdříve odešle SMS se svým unikátním kódem SIN na číslo 902 02. Do minuty obdrží zpět z čísla 902 02 099 SMS výpis, který obsahuje informaci o dlužné částce a věřiteli a také informaci o přesném čase, ke kterému je SMS výpis vygenerován.

Sdružení SOLUS chce rovněž varovat spotřebitele před pochybnými SMS, které se objevily v posledních týdnech. Zatím neznámá osoba rozesílá spotřebitelům SMS zprávy, ve kterých píše o jejich údajném dluhu. Pro získání více informací je pak spotřebitel nabádán k odeslání SMS na číslo, které je zpoplatněno vyšším tarifem. Ve snaze dobrat se informace tak spotřebitelé utratí stokoruny, aniž by se cokoliv dozvěděli.

„Doporučujeme spotřebitelům, aby byli opatrní a ověřovali si, na jaké číslo SMS odesílají. Služba SMS výpis od sdružení SOLUS je bezpečná a má jasně daná pravidla, která jsou popsána na webových stránkách sdružení SOLUS,“ ubezpečuje Jan Stopka a odkazuje na stránku www.smsvypis.cz

SOLUS je zájmovým sdružením právnických osob se sídlem v Praze. Jeho název vznikl složením počátečních písmen původního názvu, a to Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům, který zároveň nejlépe charakterizuje jeho hlavní cíl. SOLUS byl zaregistrován a zahájil svou činnost 18. června 1999.

Aktuálními členy sdružení SOLUS jsou: Air Bank a.s., ALD Automotive s.r.o. BRE Bank S.A., organizační složka podniku (mBank), CCS Česká společnost pro platební karty s.r.o., CETELEM ČR, a.s., Citibank Europe plc, organizační složka, COFIDIS, s.r.o., Credium, a.s., Českomoravská stavební spořitelna, a.s., Československá obchodní banka, a.s., Český Triangl, a.s., ČSOB Leasing, a.s., E.ON Česká republika, s.r.o., Equa bank a.s., ESSOX s.r.o., GE Money Auto, s.r.o., GE Money Bank, a.s.,Home Credit a.s., Komerční banka, a.s., LBBW Bank CZ a.s., Makro Cash & Carry ČR s.r.o., MobilKom, a.s. (U:fon), Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s., PROFI CREDIT Czech, a.s., Raiffeisenbank a.s., Raiffeisen stavební spořitelna a.s., RCI Financial Services, s.r.o., RWE Zákaznické služby, s.r.o., Santander Consumer Finance a.s., s Autoleasing, a.s., Telefónica O2 Czech Republic, a.s., T-Mobile Czech Republic a.s., UniCredit Bank Czech Republic, a.s., UniCredit Leasing CZ, a.s., VB Leasing CZ, spol. s r.o., VLTAVÍN leas, a.s., Vodafone Czech Republic a.s. a ZUNO BANK AG, organizační složka.


V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

Miroslav Beneš
Benes Consulting Group s.r.o.
+420 603 174 347
miroslav.benes@benesgroup.cz